Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Dnia 16lipca 2009 r. gościliśmy we Wrocławiu dzieci wraz z opiekunkami z Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej. Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki Agnieszka Prusak-Cybulska realizując autorski program “Lekcji Kultury” zaprosiła dzieci do zwiedzania Muzeum Poczty Polskiej i Muzeum Narodowego. Dodatkową atrakcją okazał się rejs po Odrze. Po pełnej wrażeń wycieczce, w kawiarni muzealnej czekał na dzieci ciepły posiłek. Kierownik Działu Edukacji OKiS przekazała również grupie upominki (gry i zabawy dydaktyczne).
Dzisiejsze Lekcje Kultury miały szczególny charakter bowiem towarzyszyły nam media między innymi TVP3 Wrocław, Telewizja Dolnośląska, Gazeta Wrocławska – Polska The Times i Radio Rodzina oraz przedstawiciele Samorządu Województwa Dolnośląskiego: Radna Sejmiku Agnieszka Muszyńska i Dyrektor Wydziału Osób Niepełnosprawnych UMWD Andrzej Mańkowski.
Już prawie regułą się stało, że dzieciaki przeszły nasze wszelkie oczekiwania wykazując radość, szczęście i uśmiech oraz wielkie zainteresowanie zwłaszcza salą pocztylionów w Muzeum Poczty i historycznymi eksponatami w Muzeum Narodowym. Oczywiście rzeka Odra i rejs statkiem też nie pozostały bez wyrazów zadowolenia i uśmiechu dzieci.
Miłym zaskoczeniem były pamiątkowe prace i laurki wykonane przez dzieci i wręczone przez Dyrektor Szkoły przy DPS w Ścinawce Dolnej siostrę mgr Dorotę Oporską.
Relacje medialne z przebiegu Lekcji Kultury ukazały się między innymi w Telewizji Dolnośląskiej TEDE, Telewizji Publicznej Wrocław oraz w Gazecie Wrocławskiej –Polska The Times i w Polskim Radiu Wrocłąw.
INFORMACJE TVP3 Wrocław http://ww6.tvp.pl/18090,20090716919913.strona
Program “Lekcje Kultury” realizowany jest przy współpracy z Wydziałem ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Strona główna