Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Dnia 30 lipca naszymi gośćmi we Wrocławiu byli podopieczni DPS w Miłkowie wraz z opiekunami oraz dyrektorem Domu Pomocy Leonardem Jaskółowskim. Przed rozpoczęciem kolejnych „Lekcji Kultury” odbyła się krótka konferencja prasowa z udziałem Pana Marszałka Jerzego Łużniaka, Dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki Piotra Borkowskiego oraz Kierownik Działu Edukacji Dzieci i Młodzieży Agnieszką Prusak-Cybulską. Program „Lekcje Kultury” skierowany jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z dolnośląskich domów opieki społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych i ma za zadanie zapewnić im dostęp do dóbr kultury.
Tradycyjnie zwiedzanie grupa rozpoczęła od seansu w Panoramie Racławickiej. Większość chłopaków miała okazję podziwiać obraz po raz pierwszy i było to dla nich szczególne doznanie. Następnie grupa udała się do Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Szczególne zainteresowanie młodzieży wzbudziła ekspozycja starych, zabytkowych telefonów, a także sala gdzie prezentowane są zabytkowe skrzynki pocztowe. Po zajmującej wizycie grupa udała się jeszcze do Muzeum Narodowego gdzie podziwiała ekspozycję średniowiecznej rzeźby kamiennej. Na zakończenie wizyty Kierownik Działu Edukacji OkiS Agnieszka Prusak-Cybulska wręczyła chłopakom upominki (gry dydaktyczne i gadżety reklamowe województwa).
W trakcie wizyty towarzyszyli nam patroni medialni: Telewizja Dolnośląska, Gazeta Wrocławska i Radio Wrocław.
Program “Lekcje Kultury” realizowany jest przy współpracy z Wydziałem ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Strona główna