Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


W dniu 06 sierpnia 2009r. mieliśmy przyjemność gościć w ramach programu Lekcje Kultury realizowanego przez Kierownika Działu Edukacji OKiS przy współpracy z Wydziałem Osób Niepełnosprawnych, podopiecznych domu środowiskowego z Wrocławia z ul. Szkolnej, grupa liczyła 19 osób wraz z dyrektorem placówki Panią Krystyną Kubiak.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w same południe od spotkania pod Panorama Racławicką i wręczenia albumów o tematyce malarstwo, rysunek, forma użytkowa, a uśmiech na twarzach naszych gości z otrzymanych prezentów mówił sam za siebie. Prezenty wręczała Radna Sejmiku Dolnośląskiego Pani Agnieszka Muszyńska oraz Kierownik Działu Pani Agnieszka Prusak-Cybulska.
Kolejnym punktem naszej lekcji kultury było zwiedzanie Panoramy Racławickiej, która zachwyciła swoim rozmiarem, kolorem i walorami artystycznymi. Następnie udaliśmy się na spacer wzdłuż Wybrzeża Dunikowskiego, gdzie oglądaliśmy panoramę Ostrowa Tumskiego oraz poznawaliśmy pomniki i rzeźby znajdujące się w parku.
Na sam koniec odwiedziliśmy Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Grupa zwróciła szczególną uwagę na ekspozycję sztuki współczesnej oraz wystawę Moda lat XX , której towarzyszyły również projekcje wizualne.
Podczas pobytu uśmiech, radość i ciekawość nas nie opuszczały, a zainteresowanie i podziw dorobkiem kulturowym wyrażały się poprzez liczne pytania.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.Strona główna