Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Dnia 13 sierpnia 2009 r. gościliśmy we Wrocławiu podopiecznych wraz z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie. Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki Agnieszka Prusak-Cybulska w ramach programu“Lekcje Kultury” zaprosiła grupę do zwiedzania Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego, a dodatkową atrakcją był rejs statkiem po Odrze.
Spotkaliśmy się pod Panorama Racławicką, następnie spacerem przez Bulwar Dunikowskiego dotarliśmy na przystań gdzie grupa weszła na statek i przywitała się z naszymi szczególnymi gośćmi Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego Panem Jerzym Łużniakiem i Radną Sejmiku Panią Agnieszką Muszyńską. Po rejsie zwiedzaliśmy zbiory Muzeum Narodowego, oraz Panoramę Racławicką.
Grupa dała nam wiele satysfakcji okazując ciekawość, zainteresowanie i radość. Na szczególne podkreślenie w trakcie trwania rejsu po Odrze zasługuje krótki gitarowy recital Krystiana Horniaka niezwykle utalentowanego podopiecznego domu. W Muzeum Narodowym uwagę przyciągnęła ekspozycja „Polska Sztuka Współczesna”, a ekspozycja „Sztuka Polska XVII-XIX ”, tak zainteresowała i zadziwiła naszych gości, że mało brakowało a spóźnilibyśmy się na seans w Panoramie Racławickiej. Natomiast wystawa Moda lat XX bardzo przypadła do gustu naszym chłopcom do tego stopnia, iż jeden z nich stał się w czasie projekcji multimedialnej radosnym tancerzem. Panorama Racławicka zaskoczyła wielkością, kolorem i formą.
Miłym akcentem na koniec pobytu były upominki, oraz prace artystyczne wykonane przez Jacka Knapa, przekazane przez Dyrektor DPS w Nielestnie mgr Bożenę Gubicz Wicemarszałkowi Jerzemu Łużniakowi.
Podczas Lekcji Kultury, w ramach objętego patronatu medialnego, towarzyszyła nam Telewizja Dolnośląska TEDE.
Program “Lekcje Kultury” realizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Wydziałem ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Strona główna