Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


W dniu 27 sierpnia 2009 r. mieliśmy przyjemność gościć w ramach programu "Lekcje Kultury", realizowanego przez Kierownika Działu Edukacji OKiS przy współpracy z Wydziałem Osób Niepełnosprawnych, podopiecznych domu środowiskowego z Bolesławca. Grupa liczyła 19 osób wraz z dyrektorem placówki, panią Ewą Słoniną.
Spotkanie rozpoczęliśmy od wizyty w Panoramie Racławickiej. Dzieło wywarło takie wrażenie, że niektórzy z oglądających nie potrafili oderwać wzroku, a ilość pytań dotyczących dzieła była wręcz niezliczona. Na uwagę zasługuje fakt, że spora część naszych gości pierwszy raz miała okazje zwiedzać i podziwiać dzieło Kossaka i Styki.
Następnie udaliśmy się na spacer do pobliskiego parku, gdzie oglądaliśmy pomniki i rzeźby, zwłaszcza pomnik Ofiar Katyńskich. Po spacerze grupa rozpoczęła zwiedzanie Muzeum Narodowego.
Na koniec naszego wspaniałego spotkania nasi goście otrzymali prezenty w formie książek, a sami przekazali wspaniałe prace i podziękowania kierowane do Wicemarszałka Jerzego Łużniaka oraz Kierownik Agnieszki Prusak-Cybulskiej.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Strona główna