Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury – wizyta podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Ziębicach.

W czwartek 10 września kolejną grupą uczestniczącą w programie Lekcje Kultury byli podopieczni z Domu Pomocy Społecznej z Ziębicach. Grupa wraz z Dyrektorem placówki Panem Januszem Sobolem oraz opiekunami liczyła 19 osób. Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania i wręczenia dla naszych gości upominków, w postaci książek. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego. Po kłopotach związanych z awarią windy, a tym razem nasi goście poruszali się na wózkach, dzięki wielkiemu wysiłkowi Dyrektora placówki i opiekunów dotarliśmy do sal ekspozycyjnych muzeum, aby podziwiać zbiory, które zainteresowały naszych gości swoją formą, wielkością i kolorem. Następnie po spacerze przez Bulwar Dunikowskiego, spędziliśmy dłuższą chwilę pod pomnikiem Ofiar Katynia, gdzie podopieczni domu wraz z opiekunami i dyrekcją złożyli wieniec, co było chwila szczególną i podniosłą. Kolejnym punktem było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Po prawie dwóch godzinach Lekcji Kultury, odpoczęliśmy w Parku Słowackiego, spożywając w tym czasie piknikowy posiłek, czyli bigos i kiełbaskę przygotowaną przez Dyrektora DPS.
Ostatnim naszym celem było Muzeum Poczty i Telekomunikacji, a tam to dopiero się działo. Sala dyliżansowa, ekspozycja pierwszych telewizorów, historia znaczka pocztowego, telefonu, radiostacji, powstania skrzynki pocztowej i historyczna maszyna szyfrująca ENIGMA spowodowały, że gmach poczty opustoszał, bo skończył się dzień pracy, a nasi goście wciąż zadawali pytania i ani myśleli z niego wychodzić.
Po prawie pięciu godzinach Lekcji Kultury nastąpił smutny moment rozstania, ale nie na długo, bo już planujemy spotkanie na przedstawieniu we Wrocławskiej Operze.
Dziękujemy dyrekcji i podopiecznym za radość i uśmiech, jakim nas obdarzyli oraz za przepiękne i ujmujące w swojej formie prace artystyczne przekazane na ręce Kierownika działu edukacji OKiS Agnieszki Prusak-Cybulskiej dla Marszałka Województwa Marka Łapińskiego oraz Wicemarszałka Jerzego Łużniaka.

Strona główna