Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury – wizyta wychowanków Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Głogowie.

W dniu historycznej 70 rocznicy napaści radzieckiej na Polskę 17 września w ramach programu Lekcje Kultury gościli Lekcje Kultury – wizyta wychowanków Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Głogowie.

W dniu historycznej 70. rocznicy napaści radzieckiej na Polskę, 17 września, w ramach programu Lekcje Kultury gościli wychowankowie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Głogowie. Grupa wraz z opiekunami i Kierownikiem Panią Magdaleną Jarowicz liczyła 20 osób.

Pierwszym punktem było powitanie i wręczenie upominków. Kierownik działu edukacji OKiS Agnieszka Prusak-Cybulska wręczyła dzieciom puzzle, a nasi goście przekazali przepiękne prace plastyczne i podziękowania w formie dyplomów dla Marszałka Województwa Marka Łapińskiego oraz Wicemarszałka Jerzego Łużniaka. Następnie udaliśmy się na seans do Panoramy Racławickiej. Po zwiedzaniu udaliśmy się pod Pomnik Ofiar Katyńskich. W związku z rocznicą napaści radzieckiej na Polskę w uroczystym i pełnym skupienia nastroju oraz modlitwie złożyliśmy wieniec przygotowany przez DPS Głogów oraz zapaliliśmy znicze dla upamiętnienia pomordowanych na wschodzie Polaków.
Naszym ostatnim punktem Lekcji Kultury było zwiedzanie zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie ilość eksponatów i różnorodność tematyczna prezentowanych ekspozycji tak pochłonęła naszych gości, że dwie godziny upłynęły jak nie zauważone.


Strona główna