Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury – wizyta w Panoramie Racławickiej i Muzeum Narodowym dla młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych – Gimnazjum nr 5 w Świdnicy ul. Jagiellońska.

Kolejną grupą uczestniczącą w programie Lekcje Kultury, była młodzież z Gimnazjum nr 5 w Świdnicy. Pierwszym punktem lekcji była wizyta w Panoramie Racławickiej, gdzie po zapoznaniu się z makietą bitwy w sali rotundowej, obejrzeliśmy główne dzieło czyli bitwę pod Racławicami. Następnie dzieci i młodzież otrzymały prezenty w postaci edukacyjnych puzzli a sami odwdzięczyli się pamiątkowym dyplomem. Kolejny stałym punktem Lekcji była wizyta pod pomnikiem ofiar Katyńskich gdzie uczniowie wraz z wychowawcą Panią Stanisławą Majką złożyli wieniec.
Po krótkim spacerze udaliśmy się do Muzeum Narodowego, którego zbiory wywarły naprawdę wielkie wrażenie na młodzieży, a na szczególne wyróżnienie zasługują eksponaty z wystawy czasowej „Wokół chińskiej herbaty. Czajniki z Yixing - 28.09 - 15.11.2009” oraz pozostałe wystawy stałe. Pobyt w Muzeum Narodowym mimo spędzonych w nim kilku godzin z przerwą na obiad, tak bardzo zafascynował naszych gości, że prośby o pozostanie dłużej nie miały końca.
Serdecznie dziękujemy wychowawcom i młodzieży za wspólne Lekcje Kultury, a wasz uśmiech i radość są najlepszą oceną tego pobytu.


Strona główna