Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury –udział w przedstawieniu„Czerwony Kapturek”, podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej oraz pacjentów Oddziału hematologii dziecięcej we Wrocławiu.

W dniu 20 grudnia 2009r Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki w ramach „Lekcji Kultury” zorganizował dla podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej oraz dla małych pacjentów Oddziału hematologii dziecięcej we Wrocławiu udział w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”, początek spektaklu o godzinie 11.

Ostatnia w tym roku lekcja kultury rozpoczęła się od powitania naszych gości pod gmachem Opery we Wrocławiu. Dwie grup stawiły się w komplecie i wraz z opiekunami liczyły ponad 40 osób. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej ze Ścinawki Dolnej i jednocześnie uczniowie Niepublicznego Zespołu Szkół Zgromadzenia Św. Teresy od Dzieciątka Jezus przybyli wraz z Dyrektorem Szkoły siostrą mgr Dorotą Oporską, natomiast mali pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej przyjechali wraz z opiekunami.

Po powitaniu i wręczeniu przez dzieci własnoręcznie wykonanych upominków dla Marszałka Województwa udaliśmy się na nasze miejsca. Wrażenia w sali były tym bardziej ogromne, bo nasze miejsca na balkonie dawały nam niesamowity widok. Przedstawienie „Czerwony Kapturek” to bajkowa scenografia, kolorowy świat i piękna muzyka, dzięki którym na twarzach naszych gości pojawił się uśmiech, radość i zadowolenie. Co dla nas organizatorów najważniejsze wszyscy nasi mali goście wykazali wielkie zainteresowanie nie tylko samym przedstawieniem ale i tym jak ono powstaje, skąd płynie muzyka, jak się zmienia wystrój kiedy aktorzy się przebierają. Za to zaciekawienie, uśmiech i radość dziękujemy dzieciakom i Dyrekcji Opery Wrocławskiej za wspaniałą współpracę.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.Strona główna