Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury – udział w przedstawieniu operowym „Alicja w Krainie Czarów” Roberta Chalussa w reżyserii Adama Fronczaka, podopiecznych z Parafialnej Świetlicy Środowiskowej "Źródełko" we Wrocławiu wraz z opiekunami - skazanymi z Zakładu Karnego NR1we Wrocławiu.

W niedzielę10 stycznia 2010r o godzinie 11.00 Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki w ramach „Lekcji Kultury” zorganizował dla podopiecznych z Parafialnej Świetlicy Środowiskowej "Źródełko" we Wrocławiu udział w przedstawieniu operowym „Alicja w Krainie Czarów”. Nasza pierwsza w 2010r lekcja kultury była inna od wszystkich i zarazem nowatorska, bowiem rolę opiekunów dzieci i młodzieży, pełnili osadzeni z Zakładu Karnego NR1 we Wrocławiu.
Mimo śnieżnej pogody wszyscy punktualnie o godzinie 10.30 spotkaliśmy się pod gmachem Opery. Następnie po wizycie w szatni, wspólnych zdjęciach i po wręczeniu biletów wstępu cała grupa udała się na widownię. Oczywiście wnętrze opery, przepiękne zdobienia i kolory jeszcze zanim rozpoczęło się przedstawienie, zachwyciły naszych gości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt aktywnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w przedstawieniu w trakcie którego prowadziły dialog i odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów.
Łącznie wraz z opiekunami grupa liczyła 42 osoby. Ze strony OKiS-u koordynatorem była Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszka Prusak-Cybulska, z Zakładu Karnego NR1 Kierownik Działu Zatrudnienia oraz Kierownik Parafialnej Świetlicy Środowiskowej "Źródełko" Urszula Karkocha.
Strona główna