Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - zwiedzanie Panoramy Racławickiej, Pomnika Ofiar Katyńskich oraz kolekcji Muzeum Narodowego przez podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej

Podczas zimowego, mroźnego dnia 20 stycznia odbyły się po raz pierwszy w tym roku „Lekcje Kultury” w których udział wzięli podopieczni z Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” z Opolna Zdrój w Sienawce wraz z opiekunami. Dzięki współpracy Działu Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Urzędu Marszałkowskiego uczestnicy Lekcji mogli podziwiać Panoramę Racławicką, Pomnik Ofiar Katyńskich oraz kolekcje Muzeum Narodowego.
Każde z tych miejsc wywołało u obecnych różne uczucia, m.in. radość, melancholię czy ciekawość.
Z jednej strony ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zbiory broni w Muzeum Narodowym, z drugiej - zróżnicowana sztuka polska XX wieku, która prowokowała naszych zwiedzających do licznych pytań.
Wspólny obiad w muzealnej restauracji przerwał na jakiś czas oglądanie galerii. Po posiłku jednak z nowymi siłami grupa kontynuowała zwiedzanie.
Zmęczeni, ale i zadowoleni z nowych doświadczeń wychowankowie Domu Pomocy Społecznej z Opolna Zdrój pożegnali mury muzeum, trzymając w rękach upominki podarowane przez Agnieszkę Prusak-Cybulską w postaci puzzli edukacyjnych.


Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.Strona główna