Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury dla podopiecznych Domu Dziecka nr 2. im J. Korczaka w Wałbrzychu.
Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki trzeciego lutego br zorganizował "Lekcje Kultury" dla grupy z Domu Dziecka w Wałbrzychu. Program Lekcji objął zwiedzanie Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego oraz możliwość zobaczenia Pomnika Ofiar Katynia.
Spotkanie rozpoczęło się w Panoramie Racławickiej. gdzie nasi goście po raz pierwszy mogli podziwiać wybitne dzieło Bitwę pod Racławicami. Każdy z uczestników z zainteresowaniem śledził historię opowiadaną przez lektora, weryfikując ją z własnymi spostrzeżeniami.
Po zwiedzeniu rotundy wychowankowie Domu Dziecka przeszli pod Pomnik Ofiar Katynia i aby uczcić pamięć zamordowanych żołnierzy złożyli wiązankę kwiatów.
W skupieniu przeszliśmy do Muzeum Narodowego, gdzie nasi goście z dużym zaangażowaniem przystąpili do zwiedzania kolekcji muzeum. W trakcie zwiedzania grupa spożyła ciepły posiłek, a po przerwie każdy otrzymał krzyżówkę, która została prawie natychmiast rozwiązana.
Wiele osób zachwyciło się zbiorami szkła unikatowego i ceramiki artystycznej inni przekonali się do geometrycznych poszukiwań polskich artystów drugiej połowy XX wieku.
Wszyscy jednak byli zadowoleni i z wypiekami na twarzy oraz uśmiechem pożegnali galerie.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Strona główna