Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - wizyta podopiecznych z Domu Dziecka mieszczącego się przy ul. Wandy w Legnicy.

W dniu 17 lutego br. Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu zorganizował kolejną "Lekcje kultury". Tym razem uczestnikami byli podopieczni z Domu Dziecka w Legnicy.

Lekcje rozpoczęły się od zwiedzania Panoramy Racławickiej, w której nasi goście mieli możliwość obejrzenia wybitnego XIX - wiecznego dzieła. Następnie po opuszczeniu sali widokowej wychowankowie otrzymali upominki w postaci puzzli edukacyjnych oraz krzyżówki do rozwiązywania, której hasła były związane z eksponatami Muzeum Narodowego i Panoramy Racławickiej. Kolejnym stałym punktem Lekcje kultury był spacer po parku Juliusza Słowackiego oraz wizyta pod pomnikiem Ofiar Katyńskich.

Ostatnim etapem Lekcji kultury było Muzeum Narodowego i jego bogate zbiory prezentowane na wystawach stałych i czasowych. Po przerwie obiadowej nasi goście udali się na dalsze odkrywanie muzealnych skarbów. W trakcie zwiedzania Muzeum Narodowego Kierownik Dział Edukacji Agnieszka Prusak-Cybulska oraz Teresa Milewicz prowadziły dla naszych gości wykład z zakresu historii sztuki oraz sposobów interpretacji i odbioru dzieł sztuki.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.Strona główna