Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - udział w przedstawieniu Operowym "Sid, wąż, który chciał śpiewać" podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej we Wrocławiu mieszczącego się przy ul. Farnej
W dniu 20 lutego br. Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki w ramach "Lekcji Kultury" zorganizował dla podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych wyjście do opery na spektakl "Sid, wąż, który chciał śpiewać".
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od powitania i rozmowy, następnie po krótkiej sesji fotograficznej udaliśmy się na widownię i zajęliśmy miejsca. Przed rozpoczęciem przedstawienia nasi goście podziwiali piękne wnętrze Opery. Niestety czas minął nam szybko i przedstawienie, które zaciekawiło naszych gości niepostrzeżenie dobiegło końca.
Nasza kolejna Lekcja Kultury i wyjście do Opery odbyły się przy współpracy z ZK NR1 we Wrocławiu przy ul. Kleczkowskiej, reprezentowanego przez kierownika majora Janusza Karkochę, któremu towarzyszyli osadzeni.
Ze strony OKiS-u koordynatorem była kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszka Prusak-Cybulska, a z Domu Pomocy Społecznej Dyrektor Krystyna Foryś.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Strona główna