Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - wyjście do Teatru Polskiego na przedstawienie "Sen nocy letniej" podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej we Wrocławiu mieszczącego się przy ul. Farna.
W dniu 21 marca br. Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki w ramach "Lekcji Kultury", dzięki przychylności dyrekcji Teatru Polskiego, zorganizował dla podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych wyjście do Teatru Polskiego na spektakl "Sen nocy letniej" w reżyserii Moniki Pęcikiewicz.
Spotkaliśmy się przed godziną 18.30 pod Teatrem Polskim, po zapoznaniu naszych gości z recenzją sztuki i przygotowaniu ich do jej odbioru, udaliśmy się na piętro do amfiteatru gdzie zajęliśmy nasze miejsca.
Gdy przedstawienie trwało, mimo kontrowersyjności niektórych scen, wielowątkowości oraz mnogości form i środków przekazu, nasi goście mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z wielkim zainteresowaniem i niejednokrotnie z wyraźnymi oznakami emocji na twarzy, śledzili jego przebieg, a po zakończeniu spektaklu żywo dyskutowali, nie ukrywając, że potrzebują jeszcze trochę czasu aby ochłonąć.
Ze strony OKiS-u koordynatorem była kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszka Prusak-Cybulska a z Domu Pomocy Społecznej - dyrektor Krystyna Foryś, Anna Chodakowska, oraz Małgorzata Jasieńska.
Nasze kolejne "Lekcje" zakończyliśmy tuż przed godziną 22, ustalając jednocześnie kolejne wspólne działania na przyszłość.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Strona główna