Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - wizyta podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy we Wrocławiu, mieszczącego się przy ulicy Okulickiej.
W dniu 25 marca br Dział Edukacji Kulturalnej OŚrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu po raz kolejny zorganizował
Lekcje Kultury – wizyta podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, mieszczącego się przy ulicy Okulickiej we Wrocławiu.
W dniu 25 marca br Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu po raz kolejny zorganizował „Lekcje kultury”. Tym razem uczestnikami w liczbie 21 byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy we Wrocławiu, mieszczącego się przy ulicy Okulickiej.
Lekcje Kultury rozpoczęliśmy od zwiedzania Panoramy Racławickiej, którą niektórzy widzieli po raz pierwszy raz w życiu. Nasi goście w ogromnym skupieniu słuchali słów lektora i z uwagą podziwiali panoramiczne dzieło. Po krótkim spacerze po parku Juliusza Słowackiego przeszliśmy do Muzeum Narodowego, które zaskoczyło naszych gości między innymi zbiorami rzeźby średniowiecznej. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy rozpoznawali sceny biblijne i po niewielkim wprowadzeniu z historii sztuki sami odkrywali różnice stylowe pomiędzy XIII wiekiem a XIV.
W trakcie zwiedzania zjedliśmy obiad, a po posiłku oglądaliśmy kolejne, bogate kolekcje muzeum.
Po zwiedzeniu gmachu nasi goście otrzymali puzzle edukacyjne. Rozstaliśmy się z uśmiechem na twarzach dziękując sobie wzajemnie za wspólnie spędzony czas i za nowe doświadczenia.
Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Strona główna