Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury – Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek Opatrzności Bożej ze Świętej Katarzyny w Operze Wrocławskiej na balecie „Kopciuszek” Johanna Straussa.

W dniu 31 marca br. Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki w ramach „Lekcji Kultury” zorganizował wyjście do opery na balet „Kopciuszek” Johanna Straussa, w którym uczestniczyli podopieczni z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego ze Świętej Katarzyny.
Spotkaliśmy się wcześnie, bo o godz. 10.30, aby podziwiać architekturą i wystrój XIX – wiecznego gmachu, ponieważ większa część grupy nie była dotąd w Operze Wrocławskiej. Nasi goście zachwycali się bogatymi zdobieniami i delektowali się atmosferą opery.
Widowisko, które mieliśmy okazję zobaczyć, zaskakiwało m.in. scenografią. „Kopciuszek” został przedstawiony przez wrocławskich twórców we współczesnej konwencji, która to, sprowokowała naszych gości do dyskusji, którą kontynuowaliśmy jeszcze po zakończeniu baletu.
Ze strony OKiS-u koordynatorem była kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszka Prusak-Cybulska i Teresa Milewicz, a z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego ze Świętej Katarzyny siostry: Grażyna Moskal, Fabiana Wieczorek, Gwidona Kostrzewa, Rita Selke, Paula Zygadło oraz opiekun - Karolina Jaremczyk.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Strona główna