Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - udział w operze Giacomo Orefice "Chopin" podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej "Samarytanin" mieszczącego się przy ul. Świątnickiej we Wrocławiu.

W dniu 5 maja br. Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki w ramach "Lekcji Kultury" zorganizował dla podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej "Samarytanin"wyjście do opery na spektakl "Chopin"autorstwa Giacomo Orefice - wielbiciela muzyki Fryderyka Chopina.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 18.30 krótką rozmową o przedstawieniu. Opiekun grupy pani Krystyna Jarosz przekazała w imieniu Domu Pomocy Społecznej listy z podziękowaniami dla organizatora Lekcji Kultury - Ośrodka Kultury i Sztuki oraz dla Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz bukiet kwiatów.
Następnie udaliśmy się na widownie, aby zająć miejsca. Każdy z niecierpliwością oczekiwał na moment odsłonięcia kurtyny, a kiedy nastąpiła ta chwila całą operę wypełniły dźwięki orkiestry, która niemal przez całe przedstawienie grała różne utwory polskiego kompozytora. Całość spektaklu dopełniał przejmujący śpiew wokalistów oraz chóru, którzy opowiadali historie z życia tytułowego bohatera. Opera minęła szybko, ale jeszcze po jej zakończeniu nasi goście długo przeżywali towarzyszące im emocje mówiąc, że była to dla nich "uczta duchowa".

Ze strony OKiS-u koordynatorem była kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszka Prusak-Cybulska i Teresa Milewicz, a z Domu Pomocy Społecznej Krystyna Jarosz.
Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Strona główna