Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - wizyta podopiecznych z Warsztatu Terapii Zajęciowej "Ostoja" w Panoramie Racławickiej i Muzeum Narodowym we Wrocławiu

W dniu 6 maja br. Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu po raz kolejny zorganizował "Lekcje kultury". Tym razem uczestnikami w liczbie 21 byli podopieczni z Warsztatu Terapii Zajęciowej "Ostoja", mieszczącego się przy ul. Litomskiej we Wrocławiu.
Lekcje Kultury rozpoczęliśmy od zwiedzania Panoramy Racławickiej, którą większość grupy widziała po raz pierwszy. Nasi goście uważnie słuchali prelekcji opisującą historię wydarzeń przedstawionych na obrazie i w czasie wizyty w Panoramie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
Brzydka pogoda uniemożliwiła nam spacer po parku Juliusza Słowackiego, więc przeszliśmy do kolejnego punktu Lekcji Kultury - zwiedzania Muzeum Narodowego. W trakcie oglądania licznych zbiorów muzeum, była przerwa na obiad, po której nasi goście przekazali kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszce Prusak-Cybulskiej listy z podziękowaniami oraz ręcznie robione upominki. Natomiast OKiS podarował uczestnikom Lekcji puzzle edukacyjne.
Po miłej dla wszystkich chwili kontynuowaliśmy oglądanie muzeum.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się galeria polskiej sztuki współczesnej XX wieku - zwłaszcza abakany Magdaleny Abakanowicz oraz rzeźby Władysława Hasiora, które prowokowały podopiecznych Warsztatu do wielu trafnych spostrzeżeń.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Strona główna