Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - wizyta podopiecznych z podopiecznych z Warsztatu Terapii Zajęciowej "Muminki" z Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu

W dniu 13 maja br. Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu po raz kolejny zorganizował "Lekcje kultury". Tym razem uczestnikami w liczbie 21 osób byli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej "Muminki" z Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu, mieszczącego się przy ulicy Kasprowicza. "Lekcje Kultury" rozpoczęliśmy od zwiedzania Panoramy Racławickiej, która wywarła na naszych gościach ogromne wrażenie przede wszystkim ze względu na wielkość obrazu i sposobie w jaki jest prezentowany. Po krótkim spacerze po parku Juliusza Słowackiego, gdzie zatrzymaliśmy się przy pomniku Ofiar Katynia, aby złożyć im hołd. Następnie przeszliśmy do Muzeum Narodowego, w którym niektórzy uczestnicy byli po raz pierwszy.
Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej podczas zwiedzania wykazali się niesamowitą znajomością Biblii i motywów ikonograficznych - zwłaszcza pasyjnych w sztuce średniowiecznej. Szczególnym zainteresowaniem naszych gości cieszyła się galeria sztuki polskiej XIX wieku m.in. obrazy Piotra Michałowskiego i Jana Matejki.
Podczas zwiedzania zrobiliśmy przerwę na obiad, który się był przygotowany w muzealnej kawiarni, a po obejrzeniu zbiorów muzeum nasi goście otrzymali puzzle edukacyjne, a Ośrodek Kultury i Sztuki otrzymał listy z podziękowaniami i ikonę wykonaną w pracowni stolarskiej Fundacji im. Brata Alberta.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Strona główna