Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - wyjście do Teatru Polskiego na spektakl "Berek Joselewicz" podopiecznych ze świetlicy parafialnej "Źródełko".

W dniu 21 maja - w ciepły, wieczór wolontariusze i opiekunowie Świetlicy Środowiskowej "Źródełko" w liczbie 20, uczestniczyli w kolejnej "Lekcji Kultury". Jak powiedziała Pani Urszula Karkocha "była to wspaniała powtórka z historii". Aktorzy Teatru Polskiego w spektaklu "Berek Joselewicz" przypomnieli młodzieży czasy Insurekcji Kościuszkowskiej, bohater przedstawienia to polski kupiec, żydowskiego pochodzenia, pułkownik Wojska Polskiego. Magia Teatru przeniosła wszystkich do roku 1794, a wspaniała gra aktorów sprawiła, że każdy odczuwał namiastkę emocji tamtych dni. Berek Jeselewicz - bohater Insurekcji Kościuszkowskiej, który dzielnie walczył w obronie naszej Ojczyzny, przypomniał wszystkim, ile siły i odwagi daje prawdziwa miłość do Polski.
Koordynatorem ze strony OKiS była kierownik działu edukacji Agnieszka Prusak-Cybulska oraz Pani Urszula Karkocha reprezentująca parafialną świetlicę "Źródełko".


Strona główna