Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - wyjście na operę "Turandot" Giacoma Pucciniego z dolnośląskich placówek społecznych.
Za nami kolejna niezwykła Lekcja Kultury. O wrażeniach z udziału w przedstawieniu operowym "Turandot"Giacoma Pucciniego, niech świadczy poniższa wypowiedź dyrektora domu dziecka z Obornik Śląskich Pana Bogdana Sapkowskiego:
"Jadąc w piątkowy wieczór do Wrocławia z biletami w dłoniach zdawaliśmy sobie sprawę, że spektakl przygotowany przez Operę Wrocławską nie będzie taki jak inne przedstawienia, bo przede wszystkim nie musieliśmy ubierać się w stroje galowe/zalecane cieple kurtki i wygodne buty/, po drugie ze względu na nietypowe miejsce widowiska mile widziane były parasole i coś na odstraszenie wszechobecnych komarów.
Niemniej to co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Stadion Olimpijski, będący dotąd areną piłkarskich zmagań, stał się chyba największą w Polsce sceną operową. Imponująca scenografia na murawie boiska w postaci chińskiego muru strzeżonego przez monumentalnych wojowników, wspaniałe efekty świetlne rozjaśniające zachmurzone niebo i bajeczne stroje wykonawców zapierały dech i budziły zdziwienie. Tancerze wykonywali wspaniałe ewolucje a soliści i chór, przy wtórze grającej na żywo orkiestrze, śpiewali tak, że aż drżało powietrze wokół nas / a co poniektórych wbijało w siedzenia /.
Co tam chłód i obawy przed ukąszeniami komarów - dla takiego widowiska warto było poświęcić kilka godzin piątkowego wieczoru. A zatem tym bardziej uzasadnione są słowa wielkiego podziękowania za umożliwienie nam, zwykłym laikom, obejrzenia super widowiska tak odmiennego od tego z czym spotykamy się na co dzień.
Nowi melomani z " Domu nad Stawem" w Obornikach Śl. - Wrocław 18.06.2010r"
W przedstawieniu uczestniczyło 20 osób, m. in. podopieczni ze Stowarzyszenia Pomocy Ludzie Ludziom, z Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej, z Noclegowni dla bezdomnych mężczyzn, z Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "Ostoja", oraz dzieci z Domu Dziecka z Obornik Śląskich.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Strona główna