Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Zwiedzanie Panoramy Racławickiej i Muzeum Poczty podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej dla Osób Niepełnosprawnych Umysłowo "U Ojca Damiana" z Wrocławia.

Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki 14 lipca zorganizował Lekcje Kultury dla grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej dla Osób Niepełnosprawnych Umysłowo "U Ojca Damiana" mieszczących się przy ul. Snopkowej 5 we Wrocławiu. Program Lekcji objął zwiedzanie Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego i Muzeum Poczty oraz możliwość zobaczenia Pomnika Ofiar Katynia.
Spotkanie rozpoczęliśmy w Panoramie Racławickiej, a zwiedzanie zaczęliśmy od oglądania makiety z bitwą pod Racławicami mieszczącej się w Małej Rotundzie. Następnie po zapoznaniu się z historią przebiegu słynnej bitwy mieliśmy okazję porównać ją z namalowanym dziełem - nieznanym dla niektórych z naszych gości.
Jeszcze pod wrażeniem XIX wiecznego dzieła przeszliśmy przez park Juliusza Słowackiego, aby zobaczyć Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wiele osób nie pamiętało szczegółów tej okrutnej historii, ale przekaz pomnika był zrozumiały dla wszystkich. Kolejnym punktem "Lekcji Kultury"
była przerwa na obiad w Muzeum Narodowym, a następnie zwiedzanie wybranych galerii. Wiele emocji u naszych gości wywołały obrazy batalistyczne z XIX wieku, zbiory broni i dawne zamki. Po podarowaniu upominków dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej udaliśmy się do Muzeum Poczty, w którym poznaliśmy historię znaczka pocztowego i mogliśmy zobaczyć oryginalny dyliżans i maszyny do komunikacji. Spotkanie zakończyliśmy pokazem slajdów przygotowanym przez Dział Naukowo - Oświatowy Muzeum Poczty.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Strona główna