Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - wyjście do Teatru Polskiego na spektakl "Dwadzieścia najśmieszniejszych piosenek na świecie" grupy z Polskiego Związku Niewidomych

W dniu 5 grudnia 2010 r. o godz. 19.00 Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, którego kierownikiem jest Agnieszka Prusak-Cybulska zorganizował w ramach Lekcji Kultury wyjście do Teatru Polskiego niewidomych i słabowidzących z Polskiego Związku Niewidomych mieszczącego się przy ul. Grunwaldzkiej we Wrocławiu. Przestawienie "Dwadzieścia najśmieszniejszych piosenek" w wykonaniu Mariusza Kiljana odbyło się na Scenie kameralnej Teatru Polskiego i od samego początku spodobało się naszym gościom.
Spotkaliśmy się w budynku Teatru Polskiego o godz. 18.30 gdzie naszych gości przywitała Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszka Prusak-Cybulska. Po krótkiej rozmowie z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych zajęliśmy miejsca. Pierwsze dwa rzędy widowni zajmowali uczestnicy Lekcji Kultury, którzy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie recitalu. W czasie trwania muzycznego widowiska cała publiczność śledziła poczynania aktora. Spektakl poruszał tematy z codziennej rzeczywistości dzięki temu odbiorcy sztuki doskonale rozumieli repertuar odpowiednio dobranych piosenek i wszystkie metamorfozy aktora. W trakcie przedstawienia nasi goście klaskali, śmiali się i żywo reagowali na dowcipne spostrzeżenia aktora np. dopowiadali zakończenia wypowiedzi artysty.
Sztuka bardzo przypadła do gustu naszym gościom. Z uśmiechem na twarzach wychodziliśmy z Teatru Polskiego komentując poszczególne postacie świetnie odgrywane przez Mariusza Kiljana. Nie było osoby, która nie byłaby zadowolona po obejrzeniu tego przedstawienia, a nasi goście bardzo dziękowali za możliwość spędzenia niedzielnego wieczoru w teatrze.

Strona główna