Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


Lekcje Kultury - wyjście 150 osobowej grupy młodzieży i seniorów do Teatru Polskiego na spektakl „MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE” 19 kwietnia 2011r.

W dniu 19 kwietnia 2011 roku o godz. 19.00 odbył się w Teatrze Polskim (scena kameralna przy ul. Świdnickiej 28) spektakl „MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE” w reżyserii Bogdana Tosza. Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Agnieszka Prusak-Cybulska zaprosiła w ramach Lekcji Kultury do Teatru Polskiego młodzież i seniorów z terenu Województwa Dolnośląskiego z następujących placówek: WTZ w Dobroszycach, Stowarzyszenia Pomocy Iskierka z Wrocławia, Stowarzyszenia Pomocy AKSON z Wrocławia, Placówka Opiekuńczo -– Interwencyjna„Przystanek Dobrej Nadziei”z Wrocławia, Stowarzyszenia "OSTOJA" z Wrocławia, Środowiskowy Dom Samopomocy z Wrocławia, Świetlica Środowiskowa „Źródełko”z Wrocławia oraz Dom Pomocy Społecznej z ul. Farnej we Wrocławiu.
Grupa wraz z opiekunami liczyła 150 osób i była to po Operze druga w tym roku tak duża grupa uczestnicząca w Lekcjach Kultury.
Ze strony OKiS-u koordynatorem była kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszka Prusak-Cybulska.

O tym jak wyglądały Lekcje Kultury i jak reagowali nasi goście świadczą poniższe opinie:
„
Po raz kolejny skorzystaliśmy z Państwa z zaproszenia i obejrzeliśmy spektakl pt. ,, Małe zbrodnie małżeńskie''. Jesteśmy zachwyceni z okazji takich wyjazdów. Cała nasza grupa jest pod ogromnym wrażeniem gry aktorów na żywo. Sama scena i fakt, że poznajemy następny teatr to wielka radość dla nas. Spektakl bardzo nam się spodobał, gdyż  niejednokrotnie sprawiał uœmiech na twarzy. Jesteśmy pełni podziwu dla pary aktorów, gdyż nie spodziewaliśmy się, że w takiej małej obsadzie potrafili zagrać przepiękne sceny, gdzie były i chwile radości ale również i smutku oraz trochę niepewności. Dopiero teraz zauważyliśmy, jak ciężka jest praca aktorów teatralnych. Bardzo Państwu dziękujemy za zaproszenie. Jesteśmy otwarci na następne. A na koniec chcemy dodać, że od teraz zamienimy wizyty w kinie na spektakle w teatrze, gdyż nie da się porównać gry aktorów na żywo z rolami filmowymi.
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Dobroszyce z filią w Sycowie. Magdalena Sobieraj”

Mecenat Marszałka Województwa DolnośląskiegoStrona główna