Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


W dniu 25 marca 2009r. Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki przy współpracy z Wydziałem Osób Niepełnosprawnych UMWD w ramach działań edukacyjnych zorganizował jednodniowa wycieczkę edukacyjną dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Plan pobytu obejmował zwiedzanie Panoramy Racławickiej oraz Muzeum Narodowego a w nim wystaw Sztuka Śląska XIV-XVI w., Śląska Rzeźba Kamienna, Sztuka Polska XVII-XIX w. oraz Klejnoty Europy.
Następnie dzieciaki po prawie dwóch godzinach zwiedzania Panoramy Racławickiej i podziwiania zbiorów muzealnych pojechały do rynku na wspólny posiłek. W naszym szczególnym obiedzie niespodziankom były prezenty w postaci książek i puzzli które wręczali Dyrekor OKiS Pan Piotr Borkowski, Dyrektor Wydziału Osób Niepełnosprawnych UMWD Pan Andrzej Mańkowski, oraz Kierownik działu edukacji OKiS Pani Agnieszka Prusak-Cybulska. Największym zaskoczeniem były niespodziewane prezenty od dzieci, własnoręcznie wykonane księgi z podziękowaniami, wręczone przez Dyrektor DPS w Świebodzicach Siostrę Anitę Hamelik i dzieciaki. Na koniec naszego spotkania po wzruszających chwilach dzieci wyjechały do Świebodzic.
Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu za pomoc w organizacji wycieczki. Jednocześnie zebrane doświadczenia i niesamowita reakcja dzieciaków, stawia przed nami kolejne wyzwania, w związku z czym w porozumieniu pomiędzy OKiS, a Wydziałem Osób Niepełnosprawnych zaplanowana zostanie w ramach działań edukacji kulturalnej stała akcja edukacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w formie zwiedzania instytucji kulturalnych we Wrocławiu.


Strona główna