Współpraca regionalna Alzacja-Dolny Śląsk

WROSTJA

EKOGLASS

Zamówienia publiczne

Szkolenia

Raporty OKIS

Konkursy

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wakacyjne Tanie Wrocławskie Czytanie

Spotkania Weszehradzkie

Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Dolnośląska Akademia Plastyczna

Lekcje Kultury

Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce Szpital w kolorze


W dniu 20 i 21 maja 2009r. przy współpracy z UMWD Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki We Wrocławiu w ramach „Lekcji Kultury” zorganizowała dla młodzieży z Domu Pomocy Społecznej sióstr de Notre Dame w Świebodzicach oraz podopiecznych Domu Dziecka w Obornikach Śląskich wycieczkę do Teatru Polskiego we Wrocławiu przy ulicy G.Zapolskiej i udział w spektaklu Hamlet. Z zaproszenia skorzystało prawie 40 uczestników wraz z opiekunami.
Wyprawa do Teatru Polskiego we Wrocławiu była pierwszą dla młodzieży ze Świebodzic. Udział w spektaklu miał na celu edukacje kulturalną i danie możliwości poznania walorów kulturowych jakie niesie za sobą udział w przedstawieniach teatralnych.
Dotychczasowa współpraca w ramach lekcji kultury pozwoliła młodzieży z Domu Pomocy Społecznej sióstr de Notre Dame w Świebodzicach na zwiedzenie Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Szczególną radość sprawiły nam przeżycia młodzieży, które nie mogłyby się odbyć bez przychylności Siostry Dyrektor Katarzyny Hamelik DPS w Świebodzicach, jak powiedziała Siostra Dyrektor Anita: „dzieciaki były zaangażowane w to co widzą a gra aktorów wywarła wielkie emocje – adekwatne do reakcji młodzieży, która utożsamiały się z grą aktorów”,
Reakcja na spektakl młodzieży z Obornik Śląskich była dla nas wielkim pozytywnym zaskoczeniem, jak powiedziała Pani Maria wychowawca młodzieży z Obornik Śl.: „dzieciaki były zadowolone, z zachwytem oglądały i przeżywały spektakl a na koniec przedstawienia obległy aktorów i zdobyły autograf od Hamleta oraz od pozostałych aktorów ulubieńców, których na co dzień oglądają w telewizyjnych programach i filmach”.
Zaproszenia na spektakl ufundował Teatr Polski we Wrocławiu w ramach współpracy z Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
Szczególne podziękowania kierujemy do Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Piotra Borysa za wsparcie projektu, oraz do Teatru Polskiego we Wrocławiu za przychylność i otwartość na współpracę w edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Strona główna